-

ADANASPOR DESTAN YAZDI! PDF Yazdır E-posta
Cumartesi, 18 Mart 2017 12:37

Türkiye Basketbol 2.Ligi’nde Adana’nın Erkekler kategorisinde ki tek temsilcisi İstanbul'da oynanacak olan kaldığı Play-Outlar’ da ilk 2’ye kalarak ligde kalmayı başararak adeta destan yazdı. Şehrin mülki amirlerinin ve belediyelerinin hiçbir zaman sahip çıkmadığı;İşte Potanın Kaplanları ’nın  başarı öyküsü sadece 100 Lira ile yol çıkan takım,otel parasını binbir güçlükle bulan yönetim , 89-74’lük zaferin ardından Başkan Tevriz Dura mutluluk gözyaşlarına boğuldu.
Başkan DURA Maçın ardından Genel Menajer Şevket Erden’i  görüntülü arayarak soyunma odasında teknik ekibi ve oyuncuları tek tek kutladı.’’Ben küme düşseydik takımı kapatmayı düşünüyordum.Sizlerin hakkını asla ödeyemem, şimdiye kadar ki alamadığınız maaşların kefili benim çocuklar’’diyerek gözyaşlarını tutamadı.

Zaferin mimarlarından Başantrenör Mustafa Ongun ise ‘’Bir takım düşünün,bütün olumsuzluklara karşı durmuş yüreklerinin yettiği yere kadar ayakta kalan ve ‘’DÜŞECEK’’ dedikleri halde ligde kalmış bu takımı kutluyorum.Tüm oyuncularıma teşekkür ediyorum diyerek sözlerini noktaladı.

Yardımcı Antrenör Asil Tufan Çömez ise soyunma odasında bir ricada bulundum,’’Yaşadığımız olumsuzlukları hepimiz biliyoruz zaten,sizden tek isteğim hala şansımız olsa da ,olmasa da sonuna kadar devam etmeniz,maçın sonucu da beni ve kardeşlerimi çok mutlu etti.Daha görecek güzel günler var,seneye play-offlarda görüşmek üzere diyerek sözlerini noktaladı.

İşte Temsilcimizin Play-Out’lardaki maçlarının sonuçları;

15.03.2017-13:00-Küçükçekmece Halkalı Spor Salonu ADANASPOR 69-72 MALİYE PİYANGO
16.03.2017-15:00-Küçükçekmece Halkalı Spor Salonu İZMİR BŞB 95-51 ADANASPOR
17.03.2017-13:00-Abdi İpekçi Spor Salonu ADANASPOR 89-74 YEŞİLYURT

 

Haber:Evren Meclis

 

SPONSORLARIMIZBASKETBOL SPOR OKULLARI

Adanaspor Basketbol Takımı'nda Oynamak İster Misiniz?
Haziran/2016 Sizlerleyiz!
Bilgi: info@adanaspor.org.tr

 

SOSYAL MEDYA


Adanaspor Kulubu Resmi Web Sitesidir. Veriler izinsiz Kullanilamaz. Adanasporkulubu.Com.

Akademi Rehberi Universiteli Turbeyler