-

ADANASPOR GURURDUR PDF Yazdır E-posta
Pazartesi, 22 Ağustos 2011 07:59


Adanaspo'da forma giyen Birol Bucan, "Adanaspor'da oynamak gurudur!" dedi. Adanaspor Basketbol Takımı’nın altyapısında forma giyen 17 yaşındaki Birol Bucan, Turuncu- Beyazlı renklere gönül verdiği için tercih ettiğini ve başarılı olabilmek için çok çalıştığını söyledi. 5 yıl önce bu spora başladığını ve keşfedildiğini belirten genç oyuncu, “Antrenörlerim yetenekli olduğumu söylüyorlar. Bende bunun üzerine koyarak daha fazla gelişme sağlamak arzusu içindeyim” dedi.

“Şu anda Adana’nın en iyi takımında oynuyorum” diyerek sözlerine başlayan Birol Bucan tam bir Adanaspor sevdalısı. Ailesinin de Adanasporlu olduğunu belirten 17 yaşındaki oyuncu Türkiye’de basketbolunda örnek aldığı isim ise İbrahim Kutluay olduğunu söylemeden de geçmiyor. Yeri geldiği zaman salon sıkıntısı çektiklerini ve bununda kendilerini zor durumda bıraktığına değinen genç oyuncu, “Sayın başkanımız Tevriz Dura’nın salon yapma girişimlerini duyduk ve heyecanlandık.  Kendimize ait salonumuz olduğu taktirde hem daha iyi çalışır, hem de Adana ve Adanaspor’a daha yararlı oluruz. Ve şunu da eklemekte fayda var. Basketbol için Adana'da özel turnuvalar yapılmasını talep ediyoruz her zaman. Sadece liglere katılmak bizim gibi gençlere yetmiyor” dedi.

Adanaspor’un büyük bir camia olduğunu belirten genç oyuncu sözlerini şu şekilde devam etti:”Bir diğer üst liglere sıçramak için Adanaspor bizim için bulunmaz bir takım. Adana’da başka bir takım olmadığı için burası bizim gelişmemizde önemli bir yer olduğunu düşünüyorum. Ancak antrenörlerimize saygısızlık olmasın ama bizim gibi gençler alt yapıda oynuyor ve yaşı geçince kaybolup gidiyor. Oysa Adanaspor gibi üst yapıda takım olsa, Çukurova’dan çok başarılı isim çıkacağına eminim. Bizlere gelecek sunan Adanaspor Kulübü Yönetim Kurulu ve Başkan Tevriz Dura’ya minnettarlarımızı sunuyoruz. TB2L’den nasıl düştüysek geri çıkacağımızı ve BEKO’ya doğru emin adımlarla ilerleyeceğimizi umuyoruz.

ÖZEL HABER: Günaydın Gazetesi - İrfan İşisağ - www.adanafutbol.com

 

SPONSORLARIMIZBASKETBOL SPOR OKULLARI

Adanaspor Basketbol Takımı'nda Oynamak İster Misiniz?
Haziran/2016 Sizlerleyiz!
Bilgi: info@adanaspor.org.tr

 

SOSYAL MEDYA


Adanaspor Kulubu Resmi Web Sitesidir. Veriler izinsiz Kullanilamaz. Adanasporkulubu.Com.

Akademi Rehberi Universiteli Turbeyler